Dlaczego każdy powinien iść na szkolenie z pierwszej pomocy?

pierwsza pomoc

Zgodnie z prawem o Ruchu Drogowym i Kodeksem Karnym każdy objęty jest obowiązkiem udzielenia pierwszej pomocy osobom w stanie zagrożenia zdrowia czy życia, pod groźbą kary pozbawienia wolności. Niestety wiele osób nie wie, jak zachować się, jako świadek wypadku. Należy jednak pamiętać, że nieudzielenie pomocy może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Szkolenie z pierwszej pomocy – dlaczego każdy powinien je odbyć?

Każdy z nas może zostać świadkiem wypadku mającego miejsce na drodze, w szkole czy pracy. Wtedy bardzo ważne jest podjęcie odpowiednich działań, dzięki którym można uratować zdrowie, a nawet życie ofiary. Niestety wiele osób nie wiem, jak poprawnie wykonać pierwszą pomoc i boi się, że może dodatkowo zaszkodzić poszkodowanemu. Z tego względu tak ważne jest odbycie profesjonalnego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Dzięki niemu będziesz mógł uratować osobę, która uległa wypadkowi i nie poniesiesz konsekwencji karnych za nieudzielenie pomocy. Ponadto dzięki szkoleniu z pierwszej pomocy zwiększysz swoje kwalifikacje zawodowe i będziesz się czuł bardziej pewny siebie. Nie będziesz musiał obawiać się, że w przypadku wypadku nie pomożesz poszkodowanemu w odpowiedni sposób.

Czy można dostać karę za niepoprawne udzielenie pierwszej pomocy?

Krążą mity, iż za niepoprawne udzielenie pierwszej pomocy można zostać ukaranym. Otóż za ewentualne błędy nie poniesiesz konsekwencji prawnych, jeśli oczywiście kierowałeś się dobrą wolą. Najgorsze, co można zrobić będąc świadkiem wypadku, to nie podjąć żadnych działań mających na celu ratowanie życia ofiar. Wiele osób tłumaczy się, iż nie udzieliło poszkodowanym pomocy, ponieważ obawiali się, że pogorszą ich stan. Jednak największą krzywdę można wyrządzić ofiarom nie reagując odpowiednio szybko, lecz stojąc bezczynnie i czekając na pomoc pogotowia. W wielu przypadkach pomoc medyczna dociera na miejsce za późno i uratowanie poszkodowanych jest niemożliwe.

Jak wybrać firmę do prowadzenia szkolenia z pierwszej pomocy?

Zastanawiasz się, jak wybrać firmę prowadzącą szkolenia pierwszej pomocy w Poznaniu? Najlepiej postaw na specjalistów posiadających doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Wybierz profesjonalistów, którzy mają szeroką wiedzę i potrafią przekazywać ją w sposób prosty i zrozumiały. Zanim zdecydujesz się na usługi danej firmy, dowiedz się, kto znajduje się w jej zespole. Warto wybrać przedsiębiorstwo, w którym pracują doświadczeni instruktorzy np. pielęgniarze i ratownicy medyczni. Specjaliści Ci potrafią rzetelnie przekazać zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Ponadto są oni w stanie przytoczyć przykłady z życia, które zapadają w pamięci kursantów.

Szkolenie z pierwszej pomocy – cena

Ile kosztuje szkolenie pierwszej pomocy z Poznaniu? Nie możemy wskazać konkretnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ koszt szkolenia ustalany jest indywidualnie ze zleceniodawcą. Aby otrzymać wycenę, trzeba skontaktować się z firmą organizującą kursy z pierwszej pomocy i poprosić o przedstawienie oferty.