Domowe SPA

domowe spa

W dzisiejszych czasach, wypełnionych wyścigiem szczurów, wszechogarniającym pośpiechem i gwarem, bardzo ciężko jest znaleźć czas tylko dla siebie w domowym zaciszu. Staje się to jeszcze trudniejsze, kiedy pracujemy na cały etat, a w mieszkaniu już czekają na nas głodne i stęsknione dzieci i równie zapracowany mąż. Nie jest wówczas to jednak nie do zrealizowania. Wystarczy wykazać się odrobiną sprytu i zaradnością, a z łatwością uda nam się zorganizować domowe Spa.

Niestety nie każdego stać na regularne wypady do kosmetyczki, masażystki oraz profesjonalnego gabinetu oferującego wszelakie zabiegi regeneracyjne, odmładzające i relaksacyjne. Na takie wycieczki potrzebna jest oprócz sporego funduszu, także odpowiednia ilość czasu, który zazwyczaj jest bardzo ciężko wygospodarować. Dlatego też świetną alternatywą jest zorganizowanie domowego Spa.

Po pierwsze gorąca kąpiel

Na co dzień zazwyczaj nie mamy czasu na spokojną i długotrwałą kąpiel w wannie podczas której możemy się zrelaksować, odpocząć i choć na moment zapomnieć o trapiących nas problemach i niepokojach. Między innymi dlatego zorganizowanie sobie choć raz na jakiś czas wolnego wieczoru tylko dla siebie powinno być podstawą dla każdej kobiety, a nie jest to wcale takie trudne, oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wygodnej wanny. Wtedy pozostaje wypełnić ją gorącą wodą i dolać płynu do kąpieli w ulubionej barwie i bardzo aromatycznym i relaksującym zapachu. Dla odpowiedniej atmosfery warto także przy brzegu wanny ustawić kilka świec, które nie wątpliwie stworzą świetny dla odpoczynku klimat. Wtedy wystarczy już tylko zatopić się w wodzie i oczyścić nie tylko ciało, ale przede wszystkim umysł z trapiących nas problemów.

Coś dla skóry

Jeżeli chcemy wpłynąć na wygląd i kondycje swojej skóry wcale nie musimy wydawać krocie na najlepsze i najdroższe kosmetyki czy zabiegi w gabinetach estetycznych. Przede wszystkim warto jest zrobić sobie w domowych warunkach dokładny peeling całego ciała. Potrzebne do tego akcesoria zakupić możemy w każdej drogerii, a liczba możliwych opcji jest ogromna. Podobną miksturę dig thistake me therediscover more here możemy także przyrządzić sobie same, między innymi przy użyciu ziarenek kawy. Wiele innych receptur i szczegółowych opisów wykonania z łatwością uda nam się odnaleźć w Internecie na wielu forach i blogach przeznaczonych dla kobiet. Peeling świetnie oczyści naszą skórę, a także sprawi, że stanie się ona gładka niczym przysłowiowa pupa niemowlaka. Wykonanie tego zabiegu szczególnie przyda nam się latem, kiedy to chcemy świetnie prezentować się w bikini na plaży, czy choćby podczas codziennego funkcjonowania i noszenia kusych szortów i mini spódniczek. Zabieg ten jest niesamowicie łatwy w samodzielnym wykonaniu, dzięki czemu żadna z nas nie powinna mieć z tym absolutnie żadnego problemu.

Kosmetyczka wcale nie taka potrzebna

Od kilku sezonów jeszcze bardziej modne stało się regularne uczęszczanie do kosmetyczki, która zajmuje się naszymi paznokciami, zarówno u rąk jak i nóg. Wiele z nas decyduje się na malowanie paznokci przy pomocy lakierów hybrydowych czy żelowych, które po dłuższym czasie stosowania niszczą płytkę paznokcia, która później potrzebuje bardzo długiego czasu, by się odpowiednio odbudować. Takie wizyty u profesjonalistek również nie należą do najtańszych, a przecież manicure i pedicure możemy także wykonać same w domu. Obecnie na rynku pojawiło się wiele lakierów żelowych (czyli dużo bardziej wytrzymałych od tych zwykłych), których używać i zmywać możemy z łatwością samodzielnie. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, wybrać odpowiedni dla siebie kolor i rozwijać swoje umiejętności kosmetyczne, oszczędzając przy tym pieniądze na inne przyjemności.

Liczba zabiegów, które wykonywać możemy same w domowym zaciszu jest oczywiście dużo dłuższa. To, na co się zdecydujemy zależy oczywiście przede wszystkim od naszych osobistych upodobań, tego na co aktualnie mamy ochotę, a przede wszystkim tego, co jest nam niezbędne do dobrego samopoczucia i bycia piękną i spełnioną.