Gdzie kupić szambo betonowe?

szambo

Szambo betonowe to bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala pozbyć się problemów związanych z brakiem dostępu do kanalizacji. Jest ono najczęściej stosowane dla budynków mieszkalnych na terenach ze słabo rozwiniętą infrastrukturą kanalizacyjną. Szambo betonowe może być również dobrą opcją dla firm, różnorodnych instytucji oraz obiektów pożytku publicznego. Cechuje się ono przede wszystkim wysoką trwałością i wytrzymałością. Dowiedz się gdzie kupić szambo betonowe, które będzie wysokiej jakości!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szamba betonowego?

Przed przystąpieniem do wyboru miejsca, gdzie można kupić szambo betonowe, warto zastanowić się nad kilkoma elementami dotyczącymi tego dość kosztownego zakupu. W związku z tym, że szambo pełni niezwykle istotną funkcję, należy określić potrzeby danego gospodarstwa, w celu ustalenia pojemności, jaką powinien posiadać Twój zbiornik betonowy. Podczas ustalania pojemności szamba powinno się wziąć pod uwagę następujące czynniki: zużycie wody w obiekcie, liczba mieszkańców obiektu, częstotliwość opróżniania szamba oraz pojemność wozu asenizacyjnego, który będzie opróżniać szambo. Poza wielkością szamba warto rozważyć kwestie miejsca, w jakim ma się znaleźć betonowy zbiornik. Należy być świadomym, że istnieją wymagania nałożone przez polskie prawo w tej kwestii. Najważniejszymi wymogami są:

  • zachowanie minimalnie dwumetrowej odległość szamba od każdej krawędzi działki,
  • zachowanie minimalnie trzymetrowej odległość od budynku,
  • brak kabli energetycznych i telekomunikacyjnych oraz gazociągów i rurociągów w pobliżu,
  • zgłoszenie zamiaru budowy szamba trzydzieści dni przed rozpoczęciem prac do starostwa powiatowego. 

Szambo betonowe – gdzie kupić?

Znając wymagania oraz czynniki, które należy wziąć pod uwagę, można przystąpić do wyboru miejsca, gdzie kupisz szambo betonowe. Znalezienie właściwego producenta nie zawsze jest łatwym zadaniem. Zbiorniki betonowe powinny być produkowane z wysokiej jakości materiałów za pomocą pewnych rozwiązań technologicznych. Pamiętaj, że nie powinieneś sugerować się tylko niską ceną, istnieje spora szansa, że może ona być powiązana z niską jakością produktu. Należy zdać sobie sprawę, że beton w zbiorniku na szambo jest narażony na działanie substancji agresywnych, dlatego przygotowanie całej konstrukcji szamba wymaga od producenta wysokiej precyzji. Jeżeli chcesz zainwestować w dobrej jakości szambo o 100% szczelności, zajrzyj na stronę sprawdzonego producenta betonpref.pl! 

Na podanej stronie sprzedaży dokonuje firma Solid Szamba, która jest największą betoniarnią na Mazowszu. Beton używany przez producenta spełnia wszelkie wymogi Państwowego Instytutu Budowlanego (ITB). Jakość zarówno końcowych, jak i pośrednich produktów jest badana w laboratorium, które zostało wyposażone w specjalistyczny sprzęt m.in.: Stożek Abramsa, który pozwala określić konsystencję mieszanki betonu, sita do analizy kruszyw, aparat do sprawdzenia zawartości powietrza w mieszance betonowej, urządzenia do badania wodoszczelności oraz nasiąkliwości betonu, a także młotek Schmidta, który pozwala określić jednorodność betonu. W ofercie betonpref.pl znajdziesz zarówno zbiorniki jedno-, jak i dwukomorowe, których wielkość można dostosować do indywidualnych potrzeb, a także wielkości działki.

W zbiornikach dwukomorowych możliwe jest zatrzymanie ścieków, które mają większą masę w pierwszej komorze. Natomiast w drugiej komorze przechowywane są wszelkie zanieczyszczenia w formie płynnej. Zbiorniki dostępne są w rozmiarach od 2000 do 12000 m3. Podczas zakupu szamba możesz z powodzeniem skorzystać z profesjonalnego doradztwa, które zapewnia firma. Dobrze wykwalifikowany personel z chęcią służy fachową pomocą, dzięki czemu producent ma na swoim koncie 100% zadowolonych klientów. Zakupów w tej firmie dokonuje średnio, aż 5183 klientów rocznie! Co więcej, producent oferuje dostawę zbiorników autami z dźwigami na terenie całej Polski, a także transport łączony, dzięki któremu można obniżyć koszty.