Ile kosztują prace ziemne?

koparka

Odpowiedź na pytanie, ile kosztują prace ziemne, nie jest jednoznaczna, ponieważ cena może kształtować się w różny sposób w zależności od wielu różnych czynników. Niemniej jednak orientacyjna cena wykopu ręcznego na głębokość ok. 1-1,5 mb będzie wynosiła około 150 złotych za metr sześcienny. Nieco tańszym rozwiązaniem są roboty ziemne, czyli wykonanie wykopu na głębokość mniejszą niż 1 metr sześcienny. W tym wypadku koszt będzie wynosił nieco ponad 70 złotych. Podczas tego rodzaju pracy oprócz samej usługi wykopu należy również zapłacić za zagęszczanie gleby. Tego rodzaju usługa najczęściej wynosi 5-15 złotych za metr kwadratowy. Zazwyczaj cena kształtuje się w przedziale 130-170 złotych. Przy pracach, które są wykonywane za pomocą urządzeń, usługa jest wyceniana na podstawie czasu wykonywanej pracy. W przypadku wykopu mechanicznego wykonanego za pomocą koparki cena może wynosić 150-190 złotych na godzinę z kolei nieco wyższego kosztu należy się spodziewać, gdy prace ziemne są wykonywane za pomocą spycharki. W tym wypadku koszt usługi za godzinę to ponad 200 złotych.

Prace ziemne koszt – od czego zależy?

Podstawową kwestią mającą wpływ na ostateczny koszt prac ziemnych jest specyfika wykonywanych prac. Roboty ziemne obejmują zarówno wykopy, nasypy, jak i wykonywanie różnego rodzaju rowów. Istotną kwestią jest głębokość wykopu. Wykonawcy, ustalając cennik, biorą również pod uwagę formę wykonywanej pracy. Cena może być różnicowana w zależności od tego, czy czynność jest wykonywana ręcznie, czy może za pomocą koparki. Ważnym czynnikiem kształtującym koszt są również warunki pracy. Zapłata może być wyższa w przypadku m.in. wykonywania robót na poziomie wód gruntowych powyżej 1. metra. Nie mniej ważny jest rodzaj podłoża. Koszty mogą być zależne od specyfiki podłoża, co wpływa na komfort, a także prędkość pracy. Tego rodzaju prace z reguły są droższe w większych miastach niż na wsiach. W przypadku wyceny prac ziemnych każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. W przypadku niewielkich inwestycji koszt będzie oczywiście niższy, lecz należy pamiętać, że gdy zakres inwestycji jest szeroki, możliwe jest wynegocjowanie korzystniejszych warunków. Istotnym czynnikiem, który może mieć wpływ na cenę, jest również renoma i doświadczenie danej firmy. Niemniej jednak warto postawić na sprawdzone przedsiębiorstwo. Dzięki temu osoba zlecająca prace ma pewność, iż praca zostanie wykonana w profesjonalny sposób.

Prace ziemne Białystok

W Białymstoku podobnie, jak w większości polskich miast mieszkańcy mogą skorzystać z usług związanych z robotami ziemnymi. Aby znaleźć właściwą firmę, można odwiedzić strony przedsiębiorstw pełniących usługi z zakresu prac ziemnych lub odwiedzić portale, takie jak olx czy oferteo. W Białymstoku najdroższą usługą jest podobnie jak w większości miast usługa wykonywana za pomocą spycharki. Za godzinę pracy z użyciem tego urządzenia będzie trzeba zapłacić ponad 200 złotych. Przy wyborze usług przedsiębiorstwa warto zwrócić uwagę na zakres usług, jakość wykorzystywanego sprzętu, a także doświadczenie.