Na czym polega ocieplenie pianką poliuretanową?

dom

Pianka poliuretanowa to skuteczna metoda ocieplania budynków, która jest coraz chętniej wykorzystywana przez fachowców. Jest świetną alternatywą dla klasycznej wełny czy styropianu. Ocieplanie przy jej użyciu jest zdecydowanie wydajniejsze i szybsze. Ale to tylko dwie z mnóstwa zalet tego materiału izolacyjnego. W dzisiejszym artykule przedstawimy, na czym polega ocieplenie pianką poliuretanową oraz jakie korzyści płyną z jej zastosowania.

Do jakich powierzchni może być stosowana pianka poliuretanowa?

Pianka poliuretanowa jest jednym z najbardziej przyczepnych materiałów ociepleniowych. Może być stosowana na większości powierzchni, nie wymaga specjalistycznego podłoża. Piankę wykorzystuje się do ocieplenia ścian, fundamentów, a także dachów i poddaszy, ponieważ wykazuje doskonałą przyczepność zarówno do pionowych, jak i poziomych powierzchni. Sprawdza się w dociepleniach budynków wykonanych z betonu, stali czy drewna. Stosować ją można do izolacji nowych budynków oraz termomodernizacji tych starszych.

Ja wygląda ocieplanie pianką poliuretanową?

Poliuretan jest niezwykle wszechstronnym materiałem izolacyjnym. Znaleźć go możemy, chociażby pomiędzy przegrodami ścian naszych lodówek. Podobnie działa on izolując nasz dom – oddziela od siebie dwa różne środowiska termiczne. Charakterystyczną cechą pianki jest sposób jej nakładania. W przeciwieństwie do styropianu bądź wełny fachowcy nie muszą poświęcać tutaj czasu na odpowiednie docinanie poszczególnych elementów. Piankę nakłada się metodą natryskową za pomocą specjalnych urządzeń do dozowania. W zaledwie kilka sekund ciecz może rozprężyć się nawet 30-krotnie i zmienić się w jednolitą powłokę. Lekkość tego materiału nie obciąża dachu a jego wytrzymałość pozwala na zapewnienie komfortu termicznego domownikom przez wiele lat.

Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową

Kluczową zaletą wpływającą na stale rosnącą popularność pianki poliuretanowej jest jej doskonała termoizolacyjność, która uzyskiwana jest dzięki metodzie jej nakładania. Natrysk pozwala na dostanie się pianki w każdy, nawet najmniejszy zakamarek, dzięki czemu skutecznie unikane jest powstawanie tzw. mostków termicznych, przez które budynek traci ciepło. Zastosowanie pianki pozwala więc na sporą oszczędność na ogrzewaniu. Ten materiał izolacyjny charakteryzuje się także niskim przewodnictwem cieplnym, dzięki któremu pianka skutecznie chroni od chłodu zimą a od upałów latem. Jej ogromnym atutem jest skuteczna ochrona przed wilgocią, która zapobiega rozwojowi pleśni czy grzybów, tym samym ograniczając ryzyko powodowania różnego rodzaju chorób u domowników. Pianka nie posiada właściwości uczulających ani żadnych wartości odżywczych, dlatego nie jest chętnie wybieranym środowiskiem do zamieszania przez gryzonie czy szkodniki.

Ocieplenia pianką poliuretanową Rzeszów

Chcesz ocieplić swoją nieruchomość pianką poliuretanową? Szukasz profesjonalnej firmy, która się tym zajmie? Wybierz ocieplanie pianką poliuretanową w Rzeszowie, jeżeli zależy Ci na najwyższym standardzie wykonania tej usługi. Dzięki właśnie tym fachowcom będziesz mógł przez kolejne lata cieszyć się doskonałą termoizolacyjnością i szeregiem innych korzyści płynących z zastosowania pianki poliuretanowej. Specjaliści wykonają u Ciebie ocieplenie z należytą precyzją i zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.