FAQ

Co to jest Cashback? 

Cashback to kwota, którą oddajemy użytkownikom za zakupy w sklepach partnerskich promowanych w serwisie Cash4free. Jest liczona procentowo od wysokości transakcji dokonanej w sklepie. Jest to nagroda za sprzedaż premiowaną finansowana przez sklepy.


Jak mogę korzystać z Cashback?

Wystarczy zarejestrować się w serwisie Cash4free podając adres e-mail, który będzie jednocześnie loginem. Pamiętaj, aby przed każdymi zakupami zalogować się a następnie przejść bezpośrednio do sklepu i robić w nim zakupy, tak jak zwykle. Zebrany cashback pojawi się na Twoim wirtualnym koncie w serwisie Cash4free. Po uzyskaniu statusu „gotowy do wypłaty” wystarczy podać numer rachunku bankowego i wysłać pieniądze na własne konto. Minimalna kwota cashback do wypłaty to 50 zł.


Czy muszę się rejestrować?

Tak. Rejestracja i logowanie przed zakupami jest niezbędne abyśmy wiedzieli, komu przyznać cashback.


Czy muszę się za każdym razem logować?

Tak. Rejestracja i logowanie przed zakupami jest niezbędne abyśmy wiedzieli, komu przyznać cashback.


Czy korzystanie z serwisu Cash4free kosztuje?

NIE. Korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne. Można tylko zyskać!


Jakie dane muszę podać?

Przy rejestracji wymagany jest jedynie adres e-mail, który będzie również Twoim loginem. Aby dokonać wypłaty cashback musisz uzupełnić w zakładce "Ustawienie akonta" numer rachunku bankowego oraz imię i nazwisko a także adres dla zapewnienia bezpieczeństwa przelewu.


Czy moje dane są bezpieczne?

Tak, całkowicie - przestrzegamy wszystkich obowiązujących procedur GIODO (Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych)


Skąd biorą się pieniądze na mój cashback?

Cashback to prowizja za sprzedaż premiowaną, którą płacą nam sklepy.


Czy będę dostawał mailingi ofertowe?

Tak, jeśli wyraziłeś na to zgodę. Opcję tę możesz wyłączyć w panelu użytkownika w zakładce „Powiadomienia”.


Dlaczego cashback nie pojawił się na moim koncie?

Do zliczania cashback korzystamy z najlepszych rynkowych technologii mierzących, ale niestety każda technologia bywa zawodna. Dlatego jednym z powodów nienaliczenie cashback może być błąd technologiczny.

Drugim powodem może być postępowanie niezgodne z wytycznymi – jeśli nie zrobiłeś zakupów bezpośrednio po przejściu z serwisu Cash4free tylko oglądałeś jeszcze inne strony (nawet mając otwartą zakładkę sklepu) to transakcja mogła zostać przypisana do innego wydawcy.

Jeśli cashback nie jest widoczny na koncie w ciągu 48 godzin od dokonania transakcji koniecznie zgłoś nam to za pomocą formularza reklamacyjnego dostępnego w zakładce "Pomoc". Dołożymy wszelkich starań aby wyjaśnić reklamacje ze sklepem najszybciej jak to możliwe.


Dlaczego tak długo czekam na akceptacje cashback?

Cashback jest wypłacany po akceptacji transakcji przez sklep (musi minąć czas na dokonanie płatności, odbiór towaru, ewentualne reklamacje i zwroty – standardowo to 30 dni) oraz po zapłacie prowizji dla nas. Dlatego cashback gotowy do wypłaty będzie średnio w ciągu 2 miesięcy od dnia transakcji; czasem może to potrwać dłużej.


Co oznaczają statusy cashback?

Kwota oczekująca na akceptację:  czekamy na potwierdzenie od sklepu, że Twoja transakcja została dokonana – zapłacona, towar odebrany, minął czas na zwroty i reklamacje
   
Cashback zaakceptowany:  sklep potwierdził dokonanie transakcji, czekamy na dokonanie płatności prowizji od sklepu
   
Cashback gotowy do wypłaty:  otrzymaliśmy płatność prowizji od sklepu; możesz wypłacić cashback o ile jego kwota wynosi co najmniej 50 zł
   
Dotychczas wypłacono:  kwota, która została już wysłana na Twoje konto bankowe
   
Cashback odrzucony:  sklep poinformował nas, że transakcja nie doszła do skutku (nie została zapłacona, towar nie odebrany, towar zwrócony lub z innych powodów)

 

Dlaczego nie mogę wypłacić mojego Cashback?

Możesz wypłacić cashback jeśli w statusie „Cashback gotowy do wypłaty” jeśli zebrałeś min. 50 zł. Jeśli tak jest i mimo to nie możesz wypłacić Cashback - koniecznie zgłoś nam ten fakt korzystając z formularza reklamacyjnego w zakładce "Pomoc".


Dlaczego nie ma w ofercie mojego ulubionego sklepu?

Sklepy muszą podpisać z nami umowy o współpracy – być może Twój ulubiony sklep jeszcze nie korzysta z naszego serwisu. Za pomocą formularza kontaktowego w zakładce "Pomoc" zgłoś nam koniecznie brak sklepu a my dołożymy wszelkich starań, aby włączyć go do naszej oferty.


Czy muszę płacić podatek od cashback?

NIE. Cashback jest nagrodą za sprzedaż premiowaną, której maksymalna kwota zwolniona z podatku to 760 zł za jednorazową transakcję. Taka jest maksymalna kwota cashback, którą możemy Ci naliczyć za jednorazowy zakup zgodnie z regulaminem. Dlatego nie musisz płacić podatku od cashback.


Czy aby zarobić cashback płacę więcej za moje zakupy?

NIE. Serwis Cash4free jest tylko „furtką” do sklepów, przez którą trzeba przejść, abyśmy mogli zliczać Tój cashback. Przechodzisz jedynie do sklepu, gdzie wszelkie warunki są takie same jak dla wszystkich innych użytkowników.


Jak mogę znaleźć interesujący mnie produkt?

Najszybciej poprze wpisanie nazwy produktu w okienko wyszukiwania. Można też rozwinąć drzewko kategorii produktów w górnym menu i szukać produktów z danej kategorii.


Jak wyliczana jest kwota cashback?

Kwota cashback jest procentem od wielkości transakcji w sklepie (BEZ kosztów transportu i innych - to kwota będąca ceną brutto produktów, które kupujesz). Ten procent jest podany na podstronie każdego sklepu w naszym serwisie. Czasem w jednym sklepie różne kategorie produktów mają różne wysokości cashback - taka sytuacja jest precyzyjnie opisana na podstronie danego sklepu w serwisie Cash4Free.


Czy Cash4free poinformuje mnie za każdym razem gdy zarabiam cashback?

Tak. Wysyłamy na Twój adres e-mail informacje o każdej zmianie statusu cashback.


Gdzie mogę sprawdzić na jakim etapie jest mój cashback?

W profilu użytkownika jest informacja o kwotach cashback w każdym statusie.


Cashback pojawił się w moim koncie ale został odrzucony. Dlaczego?

Cashback odrzucony: sklep poinformował nas, że transakcja nie doszła do skutku (nie została zapłacona, towar nie został odebrany, towar został zwrócony lub z innych powodów).


Jak wypłacany jest mój cashback?

Cashback wypłacamy na podany przez Ciebie numer rachunku bankowego. Ustawień płatności możesz dokonać w zakładce „Ustawienia konta - ustawienia płatności”


Mam inne pytanie – co robić?

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy w zakładce "Pomoc".

„Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień
Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.”
×