W jaki region Alp jechać na narty?

narty

Austria o jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków, w które udają się w miesiącach zimowych na narty. Alpy oferują wiele ciekawych możliwości oraz zachwycają zapierającymi dech w piersi widokami. Każdy region Alp ma w sobie coś magicznego, jednak dzisiaj skupimy się na tym, który szczególnie zwrócił naszą uwagę.

Dlaczego tak chętnie udajemy się w Alpy?

Charakterystyczną cechą Alp jest fakt, że nigdy w miesiącach zimowych nie zabraknie tam śniegu. Właśnie dlatego określane są jako jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportu, jakim jest narciarstwo. Możesz zarezerwować wyjazd nawet kilka miesięcy wcześniej i mieć pewność, że pogoda będzie dopisywać. Austriacy słyną ze staranności w utrzymywaniu idealnych warunki do zjeżdżania ze stoków, śnieg jest na nich zawsze dobrze ubity. Z tego też względu alpejskie stoki dysponują świetnie dostosowaną do uprawiania sportów zimowych infrastrukturą. Znajdziesz tam nartostrady utrzymane w najwyższym standardzie, a także nowoczesne wyciągi narciarskie, które znacznie poprawiają komfort jazdy. Władze krajów mających dostęp do Alp, starają się modernizować kolejne sieci wyciągów czy kolejek gondolowych oraz dbają o utrzymanie odpowiednich warunków śniegowych na stokach. Modernizacja infrastruktury sportowej to inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się na stokach. O narciarzy dbają także wyszkolone służby ratunkowe, które zawsze znajdują się na nartostradach. Ze względu na popularność sportów zimowych nietrudno będzie w Alpach znaleźć szkółki narciarskie czy indywidualnych instruktorów, którzy uczą jazdy na nartach od podstaw bądź pomagają rozwijać umiejętności osób średniozaawansowanych. Podobnie w przypadku wypożyczalnie sprzętu sportowego – także z łatwością znajdziesz takie miejsce i zaopatrzysz się tam w niezbędne akcesoria czy ubrania narciarskie. Każda z nich oferuje szeroki zakres rozmiarów, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Cervinia narty – Alpy

Jeżeli powyższe argumenty przekonały się do wyjazdu na narty do Alp, na pewno zastanawiasz się, jaki ich region wybrać. Cervinia to miasteczko położone w północno-zachodniej części Włoch, które nie bez powodu nazywane jest “Królową Śniegu” – jest to jeden z ciekawszych ośrodków narciarskich. Położony jest on najwyżej w Europie – na wysokości od 1800 do 3800 m n.p.m., dzięki czemu dostarcza narciarzom wspaniałych widoków na każdym fragmencie stoku. W trakcie jazdy można podziwiać szczyty takie jak Mont Blanc, Monte Rossa czy Matterhorn. W tym regionie panują doskonałe do jazdy na nartach warunki, które utrzymują się nawet pół roku. Cervinia połączona jest z ośrodkiem Valtournenche położonym także we Włoszech oraz Zermatt położonym w Szwajcarii, dzięki czemu do dyspozycji narciarzy jest ponad 350 km nartostrad. Znajdziesz tam sieć nowoczesnych wyciągów i wiele udogodnień. Cervinia na narty w Alpach to świetny wybór zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Każdy znajdzie tam dostosowany do swoich umiejętności stok.