Żaluzje fasadowe – czym są?

żaluzje

W ostatnich latach żaluzje fasadowe w Krakowie zaczęły stanowić poważną konkurencję dla rolet zewnętrznych, a tym bardziej dla wszelkich tego typu rozwiązań stosowanych wewnątrz budynku. Mają liczne zalety zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym, którym zawdzięczają swoją ciągle rosnącą popularność.

Żaluzje fasadowe – Kraków. Rozwiązanie dla każdego domu i biura

Żaluzje fasadowe w Krakowie tworzone są na wymiar – oznacza to, że bez problemu mogą pokryć nawet bardzo duże przeszklenie. W związku z tym oraz licznymi zaletami funkcjonalnymi sprawdzą się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i firmowych biur.

Warto zaznaczyć, że rozwiązanie to wykorzystuje ruchome lamele, a na rynku znajdziemy modele różniące się między sobą maksymalnym kątem nachylenia. Dzięki temu z pewnością znajdziemy taki produkt, który będzie nas w pełni satysfakcjonował.

Niektóre żaluzje fasadowe w Krakowie montowane są pod warstwą ocieplenia, inne natomiast przytwierdza się do wnęki, ściany lub ramy okna. Niezależnie od rodzaju wyróżniają się stabilną konstrukcją i prezentują się niezwykle estetycznie.

Funkcjonalne zalety żaluzji fasadowych – Kraków

Stabilność konstrukcji żaluzji fasadowych w Krakowie doskonale łączy się z wysoką odpornością na wszelkie czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne dzięki pokryciu warstwą specjalnego lakieru. Ogromnym atutem jest możliwość regulowanie tego, pod jakim kątem nachylone są lamele. W rezultacie możemy zapewnić sobie optymalną ilość światła w pomieszczeniu w zależności od warunków pogodowych, a także cieszyć się prywatnością, nie rezygnując jednocześnie ze światła dziennego.

Na rynku spotkamy zarówno takie modele regulowane ręcznie, jak i takie, które zostały wyposażone w system elektryczny, dzięki czemu mogą być obsługiwane za pomocą pilota lub aplikacji. Nie sposób również nie wspomnieć o tym, że żaluzje fasadowe w Krakowie pełnią ponadto funkcję izolacyjną – latem zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza, zimą natomiast chronią przed utratą ciepła z pomieszczenia. Co więcej, pozwalają w pewnym stopniu ograniczyć ilość dźwięków dopływających z zewnątrz.

Żaluzje fasadowe, Kraków – estetyczne rozwiązanie dla każdego domu

Żaluzje fasadowe w Krakowie wyróżniają się prostą i lekką, choć stabilną konstrukcją, która doskonale wpisuje się w nowoczesną estetykę. Na rynku znajdziemy modele w różnych wersjach kolorystycznych, a gdy zostaną stworzone dla nas na wymiar, będą służyć niezawodnie oraz staną się wspaniałą ozdobą domu. Różnorodność dostępnych opcji pozwala nam łatwo dopasować je do stolarki okiennej, dlatego zewnętrza estetyka budynku będzie spójna i harmonijna.

Lamele pokryte specjalnym lakierem nie stracą ponadto swojego koloru mimo upływu lat i będą w najwyższym stopniu zabezpieczone przed uszkodzeniami. To z kolei przełoży się na wieloletnią żywotność żaluzji fasadowych w Krakowie. Warto postawić więc na producenta, który dbając o wysoką jakość każdego elementu, jeszcze zwielokrotni korzyści płynące z wyboru tego rozwiązania.