Czym jest akupresura i na co pomaga?

akupresura

Bóle kręgosłupa to dolegliwości, z którymi zmaga się znaczna część społeczeństwa. Problemy mogą mieć różne przyczyny – pojawiające się wcześniej kontuzje, problemy zdrowotne, siedzący tryb życia czy praca przy komputerze. Bardzo często podejmowanie tradycyjnych terapii fizjoterapeutycznych czy zażywanie leków nie pomaga zniwelować bólu. W jaki sposób radzić sobie z dolegliwościami? Wyjątkowo skuteczną terapią jest akupresura, która wpływa bezpośrednio na mięśnie. W tym artykule wyjaśniamy, jakie maty do akupresury warto posiadać.

Co to akupresura? Charakterystyka

Akupresura to jedna z technik wykorzystywana w medycynie alternatywnej oraz chińskiej. Technika ta znana jest już od starożytności i wykorzystuje się ją z powodzeniem w wielu gabinetach fizjoterapii oraz klinikach narządów ruchu. Do jej wykonania używa się długich igieł, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Technika polega na nakłuwaniu specjalnych punktów na ciele, w celu zmniejszenia napięcia mięśni oraz niwelowania dolegliwości bólowych. Znajomość budowy ciała pozwala na wybranie punktów na ciele, które związane są bezpośrednio z dolegliwościami, z jakimi boryka się pacjent.

Akupresura to terapia, która jednorazowo zajmuje do kilkunastu minut. Seria zabiegów powinna być powtarzana jednak regularnie, dzięki temu da pozytywne rezultaty związane z redukcją, a nawet całkowitą eliminacją problemów bólowych. Ucisk powstający w wyniku nakłuwania igłami może być znaczny, warto jednak pamiętać, że zabieg nie trwa długo i nie pozostawia na ciele żadnych ran lub zaczerwienień. Zabieg jest w pełni bezpieczny, jeżeli zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowaną do tego osobę.

Maty do akupresury – jaką wybrać?

Bardzo dobrym sposobem na leczenie w zaciszu domowym jest zakup maty do akupresury. Ten niedrogi przyrząd sprawi, że każdego dnia będziemy mogli walczyć z naszymi dolegliwościami i skutecznie zmniejszać towarzyszący nam ból. Wykorzystanie maty do akupresury nie jest skomplikowane – to proste w obsłudze akcesorium, które może zakupić każdy. Jak prezentuje się wiec ranking mat do akupresury? Urządzenia można kupić w sklepach stacjonarnych, ale także internecie – każdy z pewnością znajdzie odpowiadający mu model.

Maty do akupresury to akcesoria, które na całej długości posiadają rozmieszczone drobne igiełki. Zadaniem każdego pacjenta jest położenie się na macie, w taki sposób możemy zafundować sobie drzemkę, odpocząć, oglądać telewizję czy wykonywać każdą inną czynność. Drobne igły powinny dotykać ciało przez jak najmniejszą warstwę ubrań – w ten sposób zabieg będzie skuteczny. To doskonała opcja do tego, aby ćwiczyć samodzielnie – na pewno przyniesie dodatkowe efekty niż samo leczenie pod okiem fizjoterapeuty. Na rynku dostać można różnego rodzaju maty wykonane z wielu materiałów – w tym aspekcie najlepiej skontaktować się z profesjonalistą, który pomoże w doborze najlepszego produktu.