Wyposażenie pizzerii – co potrzeba?

pizzeria

Pizzerie są jednymi z najpopularniejszych punktów usługowych i są bardzo chętnie odwiedzane przez gości. Takie miejsca warto odwiedzić, gdy w mieście szukasz smaku Włoch. Zastosowano tam najwyższej jakości składniki, dzięki czemu każda pizza smakuje niepowtarzalnie. Aby przygotować najlepsze dania, pizzeria również musi być odpowiednio wyposażona. Co muszę kupić do w pełni wyposażonej restauracji?

Wyposażenie pizzerii – aranżacja i projekt

W pizzerii zwykle oczekujemy, że będziemy mogli obserwować, jak powstają nasze ciasta, więc sercem tego miejsca jest bar. W oczekiwaniu na Twoje zamówienie możemy obserwować magiczne ruchy kucharza przygotowującego ciasto, z unoszącą się w powietrzu mgiełką drobinek mąki. Ugniata go, formuje i nakłada wybrane składniki na wierzch. Przestrzeń powinna być uporządkowana, estetycznie akcentująca składniki i bawiąca się zapachem i urokiem świeżych przypraw (pięknie prezentują się na pojedynczych stojakach lub drewnianych półkach). Oczywiście przy odpowiednim oświetleniu. Na przykład niewidoczne kierunkowe reflektory na torze emitują silne światło, podczas gdy bardziej dramatyczne oświetlenie tworzy atmosferę z ciepłymi kolorami i wysokim współczynnikiem oddawania barw. Jeśli chodzi o piekarniki, piece opalane drewnem są obecnie modne, ponieważ w ten sposób pizza zyskuje dodatkowy smak i aromat.

Wyposażenie pizzerii co potrzeba?

Jeśli chodzi o wyposażenie, które powinna mieć każda pizzeria, to oczywiście piec do pizzy. Wybór piekarnika będzie oczywiście zależał od wielkości lokalu i naszych preferencji. Potrzebne będą również płyty odpowiednie do pieca. Lokal będzie również potrzebował jednostki chłodzącej, a także gabloty na chłodziarki do napojów lub wina, aby zapewnić odpowiednią temperaturę jedzenia. Pomieszczenia muszą mieć również dobrą klimatyzację i wentylację. Personel musi również odpowiednio się ubierać. Niezbędnym wyposażeniem pizzerii jest również różnorodny sprzęt sanitarny i myjący. Żadna pizzeria nie może obejść się bez wykwintnych mebli, takich jak blaty, na których przygotujemy pizzę, dodamy dodatki lub pokroimy, a cały asortyment kuchenny wymaga różnych szaf i półek. Zazwyczaj pizzerie oferują nie tylko pizzę, ale także różnorodne makarony i inne gorące dania, a także inne przekąski. Serwują również kawę lub herbatę. Wszystko to wymaga użycia odpowiedniego sprzętu, takiego jak ekspres do kawy czy inne akcesoria barowe, przyda się też kruszarka do lodu.

Wyposażenie pizzy – dostawa

Większość pizzerii oferuje opcję dostawy pizzy pod wskazany adres oprócz konsumpcji w sklepie. Niezależnie od odległości dostarczane pizze muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wypaczaniem i wychłodzeniem. Zwykłe opakowania kartonowe to za mało, dlatego każde miejsce oferujące „na wynos” powinno mieć dedykowane torby na pizzę o różnych pojemnościach. Ze względu na różne odległości wysyłki, czasem spore odległości, warto mieć oba rodzaje toreb. Nieogrzewane worki posiadają izolującą powłokę poliestrową, dzięki czemu utrzymują stałą temperaturę, natomiast podgrzewane worki wyposażone są w podkładkę grzewczą, którą można ładować za pomocą zasilacza lub zapalniczki samochodowej. Poduszka grzewcza ma również plecaki na pizzę, które świetnie nadają się do dostaw rowerowych.

Wyposażenie do pizzerii – jaki piec wybrać?

W sprzedaży dostępnych jest wiele pieców do pizzy, odpowiednich dla zakładów każdej wielkości. Idealny piec do pizzy powinien być dużym, wydajnym piecem, który działa ku zadowoleniu właścicieli, pracowników i klientów. Ważny jest rodzaj źródła zasilania Twojego pieca do pizzy. Są piece elektryczne, gazowe i opalane drewnem. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się elektryczne piece do pizzy. Jest łatwy w użyciu, szybko osiąga żądaną temperaturę i płynnie się dopasowuje. Gazowe piece do pizzy są bardziej ekonomiczne w utrzymaniu i najlepiej nadają się do większych pizzerii. Kuchenki gazowe muszą mieć skuteczną wentylację i powinny być co jakiś czas sprawdzane. Piece do pizzy opalane drewnem można znaleźć w pizzeriach, które spełniają odpowiednie wymagania i dysponują większą przestrzenią. To oryginalne rozwiązanie, ale nie wszędzie się sprawdza. Jeśli szukasz najlepszego pieca do pizzerii, koniecznie sprawdź ofertę https://gastrosklep.pl/pizzeria/piece-do-pizzy.